Kongres obwinia Robinhood, a nie Reddit

Podczas dzisiejszego przesłuchania nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele nowych rzeczy, ale zdecydowanie w centrum uwagi znalazła się aplikacja do handlu z gamifikacją, a nie traderzy na r / WallStreetBets.

Vlad Tenev, CEO Robinhood, zajmował bardzo ważne miejsce w dzisiejszym przesłuchaniu przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów w związku ze styczniową zmiennością na rynku.

Żaden z przedstawicieli nie wydawał się szczególnie zainteresowany wkręceniem śrubek do prezesa Reddit, Steve’a Huffmana, a wielu wydawało się dawać Keithowi Gillowi te same rekwizyty, co reszta z nas.

To nie są manipulatorzy rynkowi, których szukasz

Gill, z całą uczciwością, był najbardziej sympatyczną postacią, która przedstawiła swoje uwagi, mówiąc: „Kilka rzeczy, którymi nie jestem: nie jestem kotem i nie jestem akredytowanym inwestorem”. Gill, który naprawdę rozpoczął ten łańcuch wydarzeń, pisząc o swojej inwestycji w GameStop w czerwcu 2019 r., Nawet podwoił swoją opinię, że GME pozostaje dziś dobrym zakupem po obecnych cenach. Dzieje się tak pomimo faktu, że dziki handel GME był przedmiotem śledztwa karnego .

Ten brak kontroli w stosunku do Gilla i Huffmana w znacznym stopniu tłumi powszechne obawy, że wydarzenia związane z gwałtownym obrotem akcjami GameStop (GME) pod koniec stycznia zapoczątkują sondowanie roli platform mediów społecznościowych w potencjalnej manipulacji na rynku.

Dzieje się tak nawet, gdy podkomisja antytrustowa Izby Reprezentantów ogłosiła dzisiaj więcej przesłuchań w celu zbadania największych graczy w mediach społecznościowych. Wydaje się, że Reddit na razie leciał pod radarem.

Kongresman Warren Davidson, który zasiada w komisji, zwrócił uwagę na ten rzadki obszar konsensusu, mówiąc Cointelegraph: „Miałem nadzieję, że zaraz wyszedłem z bramki, ponieważ na początku cyklu informacyjnego AOC stawiał opór użytkownikom Reddit, mówiąc, że ci ludzie powinni byli prawo do handlu. A potem Ted Cruz, z drugiej strony politycznego spektrum, powiedział: „No cóż, zgadzamy się” ”.

Model biznesowy Teneva

Chociaż ogólnie rzecz biorąc, Republikanie byli bardziej wyrozumiali niż Demokraci w odniesieniu do działalności Robinhood, a zwłaszcza kontrowersyjnego odcięcia się przez firmę od kupowania, ale nie sprzedaży GME i innych akcji o dużej zmienności, wszyscy chcieli odpowiedzi od Teneva.

Charakter modelu przychodów Robinhood, który opiera się na przepływie sprzedaży zamówień , podczas gdy samo reklamowanie się jako bez prowizji, stał się przedmiotem masowej kontroli, podobnie jak zależność od zastrzyku kapitału w wysokości 3 miliardów dolarów w celu spełnienia wymogów dotyczących zabezpieczenia.

„Uważam, że w Twoim modelu biznesowym została wyraźnie ujawniona luka” – powiedział kongresman Anthony Gonzales, przesłuchując Teneva. „Po prostu nie możemy żyć w świecie, w którym moi wyborcy mogą zlikwidować swoje akcje, jeśli nie możesz wezwać kapitału”.

Wiele osób twierdziło, że Robinhood jest zajęty demokratyzacją finansów. Tenev konsekwentnie podnosił kwotę 35 miliardów dolarów jako łączne zyski użytkowników Robinhood, o czym przedstawiciel Jim Himes powiedział: „Ty i każdy inny wyszkolony w finansach wiecie, jest bez znaczenia bez stopy zwrotu”.

Ale chociaż dzisiejsze przesłuchanie ujawniło wiele wrogości wobec Teneva, nie było to aż tak pouczające.

Pomimo ostrzeżenia przewodniczącej Maxine Waters, że „To w ogóle nie jest teatr polityczny”, wydawało się, że nie ma wspólnego sensu rozwiązania epickiego handlu, który napędzał błyskawiczny wzrost GameStop (GME) pod koniec stycznia.

Kommentare sind deaktiviert.